Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
KIDSport Gorlice - szkoła pływania i badmintona
Popularyzacja dyscypliny badmintona
Turnieje - Yonex Friends' Cup, Jesienne Spotkania z Badmintonem, Gorlicka Majówka
nauka gry w badmintona dla dzieci, młodzieży i dorosłych
zajęcia dla amatorów oraz zawodników

nowy sezon - nowa strona !

djRozpoczynamy nowy sezon 2015/2016. Wraz z początkiem sezonu oddajemy również do użytku nową wersję strony. Dotychczasowa wciąż będzie dostępna pod znajdującym się w górnym menu linkiem "archiwalna". Życzymy miłego odbioru i samych sukcesów w rozpoczynającym się sezonie!

.

kontakt@badminton.gorlice.pl

 

        W dniach od  20  - 22  października br.  7 -osobowa grupa zawodników UKS ,,Orliki” Ropica Polska walczyła w Danii  w Międzynarodowym Festiwalu Badmintona DGI  w Vejle.

      Pobyt rozpoczął się 18 października, a zakończył się 23 października 2017 roku. Głównym celem naszego wyjazdu było: podniesienie poziomu sportowego, uczestnictwo w międzynarodowym turnieju badmintona, wymiana doświadczeń, doskonalenie umiejętności językowych, obserwacja seniorskiego turnieju badmintona Danisa Denmark Open  oraz nawiązanie nowych znajomości  i współpracy. W pierwszym dniu naszego wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzania miasta Odense , a także oglądania zmagań seniorów na turnieju z cyklu Super Series- Danisa Denmark Open 2017.  Młodzi  badmintoniści mogli podziwiać najlepszych zawodników naszego globu w grach pojedynczych  i podwójnych, co zrobiło na całej drużynie olbrzymie wrażenie. W kolejnych trzech dniach pobytu na ziemi potomków Wikingów zawodnicy uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Badmintona DGI w  Vejle, w którym uczestniczyło ponad 1000 badmintonistów z Danii, Norwegii , Szwecji, Czech i Polski. W bardzo wymagającym i stojącym na wysokim poziomie sportowym turnieju nasi młodzi adepci spisali się dobrze, a ich mecze były niejednokrotnie bardzo zacięte i emocjonujące, a końcowy wynik rozstrzygał się w ostatnich akcjach trzeciego(decydującego) seta.  Nasi zawodnicy rozegrali  bardzo dużo zaciętych i wielokrotnie stojących na wysokim poziomie spotkań z nieustępliwymii wojowniczymi Skandynawami.

Najlepsze wyniki w turnieju osiągnęli:

Ø 7 miejsce- gra podwójna U-13 ( Kamil Gancarz/Mikołaj  Trybus)

Ø 13 miejsce- gra podwójna U-17/U-19 (Szymon Piekarz/Aleks Dzwonnik)

Ø 19 miejsce- gra pojedyncza U-15 (Aleksander Janik)

        Perfekcyjna organizacja, wspaniała atmosfera, przemili i życzliwi Duńczycy to ogólna charakterystyka pozasportowa całego wyjazdu. Z całego serca życzymy wszystkim zawodnikom oraz miłośnikom badmintona w Polsce udziału w takiej imprezie, ponieważ są to niepowtarzalne doświadczenia i niezapomniane przeżycia. W ramach odnowy biologicznej mieliśmy okazję w drodze powrotnej przebywać w Aquaparku Tropical- Islands pod Berlinem, gdzie wszyscy odpoczywaliśmy i regenerowaliśmy siły przed dalszą podróżą.

         Nasza duńska przygoda została zrealizowana przy dużej pomocy i wsparciu finansowym Gminy Gorlice, Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz rodziców zawodników.

DZIĘKUJEMY!!!!

 

 GALERIA