Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
KIDSport Gorlice - szkoła pływania i badmintona
Popularyzacja dyscypliny badmintona
Turnieje - Yonex Friends' Cup, Jesienne Spotkania z Badmintonem, Gorlicka Majówka
nauka gry w badmintona dla dzieci, młodzieży i dorosłych
zajęcia dla amatorów oraz zawodników

nowy sezon - nowa strona !

djRozpoczynamy nowy sezon 2015/2016. Wraz z początkiem sezonu oddajemy również do użytku nową wersję strony. Dotychczasowa wciąż będzie dostępna pod znajdującym się w górnym menu linkiem "archiwalna". Życzymy miłego odbioru i samych sukcesów w rozpoczynającym się sezonie!

.

kontakt@badminton.gorlice.pl

TURNIEJ BADMINTONA 25.02.2018

 

ODWOŁANY

 

        W dniach od  20  - 22  października br.  7 -osobowa grupa zawodników UKS ,,Orliki” Ropica Polska walczyła w Danii  w Międzynarodowym Festiwalu Badmintona DGI  w Vejle.

      Pobyt rozpoczął się 18 października, a zakończył się 23 października 2017 roku. Głównym celem naszego wyjazdu było: podniesienie poziomu sportowego, uczestnictwo w międzynarodowym turnieju badmintona, wymiana doświadczeń, doskonalenie umiejętności językowych, obserwacja seniorskiego turnieju badmintona Danisa Denmark Open  oraz nawiązanie nowych znajomości  i współpracy. W pierwszym dniu naszego wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzania miasta Odense , a także oglądania zmagań seniorów na turnieju z cyklu Super Series- Danisa Denmark Open 2017.  Młodzi  badmintoniści mogli podziwiać najlepszych zawodników naszego globu w grach pojedynczych  i podwójnych, co zrobiło na całej drużynie olbrzymie wrażenie. W kolejnych trzech dniach pobytu na ziemi potomków Wikingów zawodnicy uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Badmintona DGI w  Vejle, w którym uczestniczyło ponad 1000 badmintonistów z Danii, Norwegii , Szwecji, Czech i Polski. W bardzo wymagającym i stojącym na wysokim poziomie sportowym turnieju nasi młodzi adepci spisali się dobrze, a ich mecze były niejednokrotnie bardzo zacięte i emocjonujące, a końcowy wynik rozstrzygał się w ostatnich akcjach trzeciego(decydującego) seta.  Nasi zawodnicy rozegrali  bardzo dużo zaciętych i wielokrotnie stojących na wysokim poziomie spotkań z nieustępliwymii wojowniczymi Skandynawami.

Najlepsze wyniki w turnieju osiągnęli:

Ø 7 miejsce- gra podwójna U-13 ( Kamil Gancarz/Mikołaj  Trybus)

Ø 13 miejsce- gra podwójna U-17/U-19 (Szymon Piekarz/Aleks Dzwonnik)

Ø 19 miejsce- gra pojedyncza U-15 (Aleksander Janik)

        Perfekcyjna organizacja, wspaniała atmosfera, przemili i życzliwi Duńczycy to ogólna charakterystyka pozasportowa całego wyjazdu. Z całego serca życzymy wszystkim zawodnikom oraz miłośnikom badmintona w Polsce udziału w takiej imprezie, ponieważ są to niepowtarzalne doświadczenia i niezapomniane przeżycia. W ramach odnowy biologicznej mieliśmy okazję w drodze powrotnej przebywać w Aquaparku Tropical- Islands pod Berlinem, gdzie wszyscy odpoczywaliśmy i regenerowaliśmy siły przed dalszą podróżą.

         Nasza duńska przygoda została zrealizowana przy dużej pomocy i wsparciu finansowym Gminy Gorlice, Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz rodziców zawodników.

DZIĘKUJEMY!!!!

 

 GALERIA

 

 

 

        

      W sobotę 30.09.br. w Zagnańsku /k. Kielc odbyły się  Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Badmintonie, w których wziął udział Dariusz Piekarz- nauczyciel wychowania fizycznego  w Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Ropicy Polskiej. Tegoroczne mistrzostwa okazały się dla niego bardzo udane. Jedyny gorliczanin w tym gronie wywalczył dwa medale- złoty i brązowy:

Ø ·        Gra mieszana – Dariusz Piekarz/Anna Dulak- I miejsce

·        Gra pojedyncza- III miejsce.

  GALERIA

 

Ø 

  

 

 

 

      Sobotnie wrześniowo/październikowe poranki (16.09/7.10 br.) powitały w Straszęcinie i Szczucinie naszych gorlickich badmintonistów, którzy stawili się na ogólnopolskich turniejach badmintona  z zaprzyjaźnionymi ekipami: ze Śląska ( Bieruń, Kędzierzyn Koźle), Świętokrzyskiego( Suchedniów, Staszów), z  Małopolski( Kraków, Niepołomice, Tarnów, Szczucin) i  Podkarpacia( Straszęcin, Widełka, Ropczyce, Rzeszów, Umieszcz, Nowa Dęba, Jarosław, Mielec, Gogołów) .

       Nasz klub UKS ,,Orliki” Ropica Polska był  reprezentowany przez następujących zawodników:

·        Mikołaj Mól

·        Gabriel Totoś

·        Kamil Gancarz

·        Mikołaj Trybus

·        Michał Guzik

·        Aleksander Janik

 Przyjeżdżając na zawody tej rangi, chcieliśmy potwierdzić coraz lepszą grę w turniejach krajowych oraz udowodnić sobie możliwość nawiązania wyrównanej walki i wygrywania meczów z najlepszymi w Polsce.

       I tak w kategorii młodzik i młodzik młodszy Gorlice pokazały duże możliwości, co potwierdzają wyniki:       

  1 miejsce w grze podwójnej wywalczyli  Aleksander Janik/Konrad Krystek

  3 miejsce w grze podwójnej wywalczyli Kamil Gancarz/Mikołaj Trybus

  5 miejsce  w grze pojedynczej zdobył Kamil Gancarz

       Nie zawiedli również nasi najmłodsi zawodnicy, w kategorii dzieci żacy:

   3 miejsce i 5 miejsce w grze pojedynczej zdobył Mikołaj Mól

     Wyjazd na ogólnopolskie turnieje badmintona doszły do skutku dzięki pomocy i wsparciu finansowemu Gminy Gorlice( zadanie z zakresu sportu) oraz rodziców zawodników, za co młodzi adepci tej gry są bardzo wdzięczni i mówią – DZIĘKUJEMY!!!!.

 

 

Poniżej klasyfikacja generalna( indywidualna i klubowa) PODKARPACKI CUP 2017

GALERIA